קורס מנהלי קמפיינים בדיגיטל PPC

דני אביץ | Algopix

עתודאי מחשבים ובעל תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות), המסלול האקדמי המכללה למינהל.
בעל ניסיון של 7 שנים בעולם ה-eCommerce, במהלכן התווה אסטרטגיות מסחר ולוגיסטיקה והקים מערכי סחר בין-לאומיים לחברות רבות.
לשעבר שותף מייסד ומנכ”ל חברת iCommerce (שנרכשה בסוף שנת 2016).

 

כדי שתוכלו להכיר את המרצה באופן קצת יותר אישי, הצגנו בפניו שאלות. הנה התשובות

מה התכונה הכי חשובה בעובד בעיניך? קודם כל שיהיה בן-אדם ערכי ואמין. שיהיה אכפת לו (מעצמו, מהסביבה, מהלקוחות ומהחברה). שיהיה אינטליגנט וצמא לידע. שיתאים לתרבות הארגונית של החברה.

 

מה הדבר האהוב עליך ביותר בעיסוק שלך? לו”ז דינמי. אף פעם לא משעמם, תמיד לומדים דברים חדשים ומכירים אנשים מעניינים. אני לחלוטין מערבב בין העבודה והחיים האישיים שלי, ורואה במרבית הלקוחות והשותפים העסקיים שלי חברים לכל דבר.

 

ולסיום, יש לך טיפ עבור מי שמתחיל את דרכו היום בעולם הדיגיטל? לכו על זה. אל תפחדו. תגדרו את הסיכונים השונים (פיננסיים, אבדן הזדמנות אלטרנטיבית, חשש מדחייה ועוד). תתפסו את הנישה שלכם. תעבדו מהר. תדעו לדחות הצעות לא רלוונטיות. אל תתביישו ובטח אל תתרגשו כשאומרים לכם “לא”. אני יודע שזה נשמע סופר-קלישאתי, אבל אני מרגיש שהצמיחה האישית והעסקית שלי נבעה מהכישלונות שחוויתי לא פחות מההצלחות שצברתי.

מה היה החלום שלך כילד, ומה בסוף מצאת את עצמך עושה?בתור ילד נהגתי לבדוק גבולות. זכור לי שיותר מאשר העמקתי בכללים, התעניינתי בסיבות העומדות מאחוריהם. נוסיף לעובדה הזו צפייה ב”חומות של תקווה” ומכאן שהדרך לפנטז להיות עורך-דין הייתה קצרה מאוד. אמנם יש לי רשיון עריכת-דין, אך מעולם לא עסקתי בתחום. בשנת 2012 הקמתי יחד עם אורי גרינברג חברה שמספקת פתרונות שיווק אונליין בשם iCommerce. החברה מתמחה בייעוץ אסטרטגי ויישום טכנולוגיות מסחר עבור יצרנים ויבואנים המעוניינים למכור בהיקפים גדולים בזירה הבינלאומית. החברה נמכרה בשנת 2016. לאחר שטעמנו במשך שנים את הקשיים שחווים הסוחרים השונים, התחלנו לעבוד על פלטפורמת מחקר בשם Algopix, שמרכזת תובנות שוק, מחשבת עלויות שיווק ולוגיסטיקה וכבר היום מסייעת לסוחרים רבים לקבל החלטות על בסיס יומי.

 

איך הגעת לתחום שבו אתה עוסק כיום? כחודשיים לפני תחילת לימודי המשפטים הגעתי למסקנה שכנראה לא אעביר את חיי בעריכת-דין, אך בכל זאת התעקשתי לעבור את המסלול כולו. במהלך התואר עבדתי במספר עבודות שונות ומשונות, לרבות צילום ועריכת סרטוני וידאו, תרגולים ובדיקת מבחנים באקדמיה וגם.. מכירת רפרודוקציות של ציורים ב- eBay. זהו הרגע בו הבנתי שעם כל הכבוד למדע, ישנם תחומים בהם כדור הארץ הוא אכן שטוח. לאחר מבחני הלשכה התגלגלתי לחברה שעסקה במסחר אלקטרוני, שם הכרתי את אורי ויחד החלטנו להקים את החברה הראשונה שלנו. משם דברים התגלגלו מהר (ולעתים בצורה בלתי צפויה) – אך השתדלנו, לאורך כל הדרך, להיות ממוקדים ולהישאר בעולם המסחר האלקטרוני.

 

מה היו הקשיים שבהם נתקלת במהלך הדרך? בעיקר כשסמכתי על אנשים והם אכזבו אותי באופן אישי. דוגמה שזכורה לי היטב, התרחשה לאחר שנת הפעילות הראשונה שלנו, כאשר הלקוח הגדול הראשון שלנו (שהגיע להצלחה אדירה, גם מעבר לציפיותיו הוא) עזב אותנו כדי להקים אופרציה In House. כששאלתי אותו מדוע עוזב הוא אמר לי שהוא עושה לנו טובה, מכיוון שעכשיו למדנו להתעקש להוסיף בהסכמים שלנו סעיפים שמקנים לנו אופציה להמשך העבודה המשותפת אם נגיע ליעדים. הסיטואציה הזו העיקה עליי די הרבה זמן עד שלבסוף שיניתי גישה: היום אני מאמין הרבה יותר באנשים ופחות במסמכים (למרות שבואו לא נתבלבל, חובה לעגן מערכות יחסים עסקיות במסמכים), וחושב מספר פעמים לפני שאני מתקשר עם מישהו בהסכם לטווח ארוך. הסכמים הם על הכיפאק, אבל בסוף עובדים מול אנשים.

 

מה אתה אוהב לעשות מעבר לשעות העבודה? לשחק עם שילה (הבן שלי) ולבלות עם דבורה (אשתי). בזמן המועט שנשאר לי אני משתדל לראות חברים, לבשל, לקרוא, לנגן, לרוץ ולפעמים גם פשוט לקחת הפסקה מתודית של חצי-שעה – ולא לעשות כלום.

רוצים לדעת עוד פרטים?

הכניסו את הפרטים כאן בטופס ויועצת תחזור אליכם

מאשר/ת קבלת עדכונים מ Digitalent
שינוי גודל גופנים