קורס מנהלי קמפיינים בדיגיטל PPC

יונית צוק | הבלוגריסטית

מנכ”ל ובעלים, מנחת סדנה מעשית בכתיבה שיווקית לדיגיטל 

יונית צוק היא “הבלוגריסטית”. מזה שנתיים בעלת העסק הבלוגריסטית, מזה ארבע שנים בעלת הבלוג “הבלוגריסטית” שיצר עבודה את התעסוקה שלי הנוכחית.

לתפקיד הנחשק הזה הגיעה לחלוטין במקרה, בזכות עבודת הגמר בתואר השני שעסקה בעולם הבלוגים בישראל בכלל ובתחום הלייף סטייל והאמנות השימושית במדיה האינטרנטית בפרט.

שאלת המחקר היתה: האם קיימת התפתחות של הבלוגים  מתחביב למקצוע, וממה היא מונעת. או במילים אחרות: האם אפשר להרוויח כסף בישראל מבלוג ואיך. במהלך התזה פיתחה מודל של הפיכת הבלוג מתחביב למקצוע. מקצוע = הכנסה כלכלית.

עם סיום עבודת הגמר, ורגע לפני הפיכתה למאמר אקדמי שיפורסם בגיליון מקצועי בתחום, בזכות המנחה ד”ר עידית מנוסביץ’, הבינה שהעולם של הבלוגים, השיווק באמצעותם והיכולת שלהם להשפיע על עסקים קטנים כגדולים, על אנשים פרטים ועל קהילות שלמות היא משהו שכדאי להמשיך לחקור ולעבוד בו, כי זה עולם מרתק, סוג של שיווק חדש שיוצר שיח בעל ערך אמיתי.

בעבר ניהלתי את אתרי דיסקונט השיווקיים. הייתה קופירייטרית, עורכת תוכן ומנהלת האתר.

בספטמבר 2014 יזמה את בית הספר הראשון לבלוגים, ובו לימדה במשך 10 חודשים 32 בלוגריות כיצד להתחיל בלוג מאפס ולהפוך אותו לפלטפורמת העצמה אישית או עסקית.

כיום מנהלת מספר קבוצות של בלוגריות, מטרת הקבוצות השונות היא העצמת הבלוגריות בקבוצה, המשך שיח אודות שיווק באינטרנט וקבוצת נטוורקינג של משתתפות בסדנאות.

מרצה בכנסים שונים אודות בלוגים, שיווק לעסקים ויצירת קהילה אינטרנטית פעילה, מעבירה קורסים קצרים וארוכים אודות שיווק ברשתות חברתיות בכלל ובפינטרסט ובלוגים בפרט, ושיווק באמצעות תוכן באינטרנט.

מלווה עסקים ופרטיים בתחום שיווק באמצעות תוכן ובלוגים.

כדי שתוכלו להכיר את המרצה באופן קצת יותר אישי, הצגנו בפניו שאלות. הנה התשובות

איך הגעת לתחום שבו את עוסקת כיום? חקרתי את הנושא במסגרת תואר שני ופיתחתי מודל בתחום.

 

מה היו הקשיים שבהם נתקלת במהלך הדרך? הרכה, הבנת צרכים וחינוך שוק.

 

מה את אוהבת לעשות מעבר לשעות העבודה? ללמוד וללמד, סקי ולעשות כלום בבית עם הבנות שלי.

 

מה התכונה הכי חשובה בעובד בעיניך? אוטודידקטיות ורצון ללמוד ולהתפתח.

 

מה הדבר האהוב עליך ביותר בעיסוק שלך? החופש לכתוב ולהשפיע.

 

ולסיום, יש לך טיפ עבור מי שמתחיל את דרכו היום בעולם הדיגיטל? עולם מדהים שמשתנה כל הזמן, עולם שמנגיש אותנו לאחרים בצורה שאף פעם לא הינו מסוגלים לעשות כן. כלי עצמתי בטירוף.

 

מה היה החלום שלך כילדה, ומה בסוף מצאת את עצמך עושה? חחח, להיות וטרינרית. שכחתי מהחלום הזה די מהר, רציתי גם להיות קצינה בכירה בצה”ל, אחרי חמש שנים בצבע כולל קבע שני הספיק לי 🙂 , רציתי להיות נספח תרבות בצרפת, אחרי תואר ראשון בספרות צרפתית ובמדעי המדינה הבנתי שהחלום לא יקרה…. אז הלכתי ללמדו קופירייטינג ומשם הכל היסטוריה.

 

מה הייתה העבודה הראשונה שלך? כנראה שביביסיטרית לשכנות. אבל את הקריירה שלי אני חייבת לסייבל בית השקעות בו היתה העבודה הראשונה הרצינית שלי בתור – תחזיקו חזק “מנהלת קשרי לקוחות”, קרי – מזכירה. היתי כל כך גרועה בתפקיד הזה, כשביקשתי מהבוס שלי להשתחרר פעם אחת בשבוע מוקדם ללימודי הקופירייטינג הוא הסכים כל כך מהר שזה היה אפילו קצת מעליב. למה חשוב לי לציין זאת? כי הבוס שלי היה פשוט נפלא והבין שיש לו קופירייטרית מתחת ליד, אז נתן לי אחריות על עיצוב וקופי של ברושורים לקראת road show והנפקות, הכנתי לו מודעות פרסום בגלובס ועוד. כמו כן, כשחזרנו מחו”ל והבנתי שיש צורך בסדנאות שלי, הוא היה הראשון שנתן לי את חדר הדיונים של משרדו, לטובת הסדנא הראשונה. פשוט בוס לחיים.

 

רוצים לדעת עוד פרטים?

הכניסו את הפרטים כאן בטופס ויועצת תחזור אליכם

מאשר/ת קבלת עדכונים מ Digitalent
שינוי גודל גופנים