9 תוספים לכרום שמנהלי תוכן חייבים להכיר

אלכסנדרה רוסקין

כותבת תוכן לדיגיטל
מרצה ב

בין אם אתם עוסקים באופן קבוע ביצירת תוכן, או נזקקים לכך מדי פעם כחלק מהיותכם אנשי שיווק, בטח כבר שמתם לב שיצירתיות לבדה אינה מספיקה. במאמר שלפניכם ריכזתי המלצות לכלים שנועדו להקל עליכם –  מנהלי ויוצרי תוכן בדיגיטל, במשימות השגרתיות ולפנות לכם יותר זמן להיות יצירתיים.

קוראים לי אלכסנדרה רוסקין, אני עוסקת בכתיבת תוכן לערוצים דיגיטליים ובוגרת Digitalent. במסגרת עבודתי אני כותבת מאמרים, ניולזטרים ובלוגים, מנהלת דפי פייסבוק, מחברת קופי לקמפיינים ותיאורי מוצרים לחנויות וירטואליות.

כמי שמבלה שעות על גבי שעות מול הלפ-טופ בעבודה בתחקיר, כתיבה ופרסום של תוכן, פיתחתי חיבה עזה לפתרונות קטנים שמפשטים תהליכי עבודה או חוסכים לי כמה שניות. במשך הזמן, סיגלתי לעצמי כמה קיצורי דרך שימושיים שאותם אני חולקת כאן בתקווה שגם אתם תחסכו כמה קליקים מיותרים.

בחנות התוספים של כרום יש ככל הנראה אינסוף תוספים מסוגים שונים ויוצא לי לא פעם להתקין תוסף ולא להשתמש בו שוב לעולם. חלקם לא באמת מקלים על החיים ובאחרים יש באגים מעצבנים.

בהמשך אחלוק איתכם את אותם התוספים שאני באמת משתמשת בהם וששרדו אצלי במעלה המסך לאורך זמן. חלק מהם קיימים גם כאתר או כאפליקציה לטלפון הנייד, אבל אני אוהבת להשתמש בתוסף, כי זה פשוט חוסך לי לפתוח עוד חלון ואני עצלנית.

אז ללא הקדמות נוספות הנה לפניכם 9 תוספי הכרום החינמיים לחלוטין (!) שאני משתמשת בהם כל יום:

 

1. Todoist – תוסף רשימות פשוט ונח.
כי מה שלא רשום, לא יקרה. 
כתיבת תוכן היא בדרך כלל עבודה עם מספר רב של לקוחות במקביל, והיא דורשת יכולת ארגון וסדר, משמעת עצמית וזכרון מעולה. לא תמיד יש לי את כל אלה, אבל למזלי יש לי תוספי כרום שעוזרים לי להשתלט על המולטיטאסקינג המטורף הזה שנקרא משרת פרילאנס. 

ברור שאני יודעת שצריך לרשום הכל כדי לזכור מה צריך לעשות ואיך בדיוק קבענו עם הלקוח שזה ייעשה, אבל זה לא אומר שאני תמיד מיישמת. באופן אישי אני עדיין מסתובבת עם מחברת לכל מקום, אבל כשהיא לא בהישג יד, אני מנצלת את הממשק הפשוט של התוסף הזה כדי לרשום דברים שאני צריכה לזכור.

2. Toggl – מסייע ברישום זמן עבודה. כי ארגון זמן זה כנראה החלק הכי מאתגר בלהיות פרילנסר.

ווידוי: גם בזמן כתיבת שורות אלה אני מתקשה להיות מספיק מסודרת כדי להשתמש באופן קבוע בתוסף הנהדר הזה. אבל כשאין ברירה, כלומר כשחשוב לי לדעת כמה זמן בדיוק עבדתי על פרויקט מסוים או שאני נמצאת במהלכו של נסיון נוסף לגבש שגרת עבודה מסודרת ויעילה יותר, אני מוצאת את עצמי פונה אליו לעזרה.

באתר של Toggl יש המון אפשרויות לניהול זמן העבודה, כולל רישום לפי פרויקטים, לקוחות או תגיות ודו”חות שמאפשרים להבין לעומק על מה עבדנו. אני גם אוהבת את התממשקות שלו לגוגל דרייב, שמאפשרת למדוד זמן עבודה על מסמך מסוים בלי לצאת ממנו.

3. Forest – מעודד התעלמות מעמודים שואבי זמן. כי להתרכז זה לא קל בימינו.

אני נוהגת לספר לאנשים שהתחלתי לעבוד בניהול עמודי פייסבוק כי תמיד הייתי בפייסבוק במקום לעבוד. אבל כמובן שדווקא כמנהלת עמודי פייסבוק לא תמיד קל לי לעשות את ההפרדה בין עבודה לבין בהייה חסרת משמעות בפיד.

התוסף הזה לא חוסם את הגישה לעמודים שואבי זמן, אלא פשוט הורג את העץ המצויר שאתם מתחילים לגדל בכל פעם שאת מגדירים את זמן התחלת העבודה על הפרויקט. עבורי זאת דרך נחמדה ולא פולשנית יתר על המידה להזכיר לעצמי שאני אמורה לכתוב.

4. Pocket – שומר מאמרים לאחר כך. כי הכל נראה ממש מעניין כשצריך לכתוב.

כשאני צריכה לכתוב מאמר בנושא מסוים, כל דבר אחר שאני נתקלת בו באינטרנט נראה ממש מרתק ואני נמשכת לקרוא עוד ועוד על נושאים לא קשורים. אם לא אגלה ברגע זה מה הם עשרת המוצרים היעילים ביותר לטיפול בשיער שומני, איך אזכור לקרוא על זה אחר כך?? עם התוסף של Pocket אני שומרת בקליק אחד את הכתבה ויוצרת לעצמי ספרייה של תכנים שמעניינים אותי.

כשיש לי זמן, אני פותחת את האפליקציה בטלפון וקוראת את כל מה ששמרתי לעצמי בזמן האחרון. אם מיציתי את מה ששמרתי, האפליקציה גם מציעה מאמרים שיכולים לעניין אותי על סמך השמורים.

5. Grammarly – בודק דקדוק ואיות באנגלית. כי מישהו צריך לבדוק את מה שאני כותבת.

בודק איות זו אחת ההמצאות הגדולות של זמננו, כי הוא מאפשר לוותר על חלק מאינספור ההגהות שצריך לעשות לטקסט בכדי לוודא שלא נפלו בו שגיאות (ואין מישהו שאין לו שגיעות פה ושם :). התוסף הזה, שבטח כבר שמעתם עליו כבר לא פעם, מוסיף יכולות של AI כדי להיות הדור הבא של בודקי האיות.

הוא בוחן את האיות של המילה בהקשר שבו היא כתובה וכך יש פחות סיכויים שתתפספס טעות מעצבנת. הוא גם מתקן פיסוק, מציע מילים נרדפות ומעיר לי כשאני חוזרת על אותה מילה יותר מדי פעמים. מבחינתי זה כלי חיוני ויותר חבר צוות מאשר תוסף כרום.

אגב, זה גם התוסף היחיד ברשימה ששדרגתי לגרסת הפרימיום שלו ואני לא מצטערת. החיסרון היחיד שלו הוא שהוא לא עדיין מתממשק בצורה מושלמת עם גוגל דוקס וכולי תקווה שישפרו את זה כבר.

6. Power Thesauraus – מילון מילים נרדפות באנגלית. כי לפעמים קשה למצוא אלף מילים לתאר בהן מוצר.

גם Grammarly וגם המילון המובנה של גוגל מציעים מילים נפרדות, אבל כשאני תקועה ממש אני פונה לתוסף הזה שמציג רשימות ארוכות של מילים נרדפות ומאפשר לסדר אותן בדרכים שונות. לפעמים רק כשאני עוברת על הרבה מילים מאותו תחום אני נזכרת בזו שחיפשתי מן התחילה.

7. CountingCharacters – סופר תווים במשפטים, מילים ופסקאות. כי לכל פלטפורמה יש דרישה שונה למספר אותיות.

טוויטר האריכו לאחרונה את מספר הסימנים המותרים בכל ציוץ מ-140 ל-280. בפוסט בפייסבוק יש מקום למעל 20 אלף סימנים, אבל רק ה-400 הראשונים מוצגים מעל ה-see more. בניוזלטרים יש מספר סימנים שונה בין שורת הנושא לבין התצוגה המקדימה של התוכן. סופר תווים זה משהו שאני תמיד צריכה לידי ואני עדיין לא מרגישה שמצאתי את האחד, אבל זה עושה את העבודה.

8. Pablo– לוקח כל תמונה מהאינטרנט ומאפשר להתאים אותה לשיתוף ברשתות, מבלי לשמור אותה קודם במחשב! כי חבל על כל קליק מיותר (זמין רק לגרסת דסקטופ כרגע)

גם מי שעובד ביצירת תוכן מילולי, כמוני, כל הזמן עוסק בציד אחר תמונות טובות, מתאימות לרשתות החברתיות וחפות מזכויות יוצרים של מישהו אחר (חשוב!). יש לי תמונות ששמורות בגלריה של הטלפון, בדרייב של גוגל, בתיקיות במחשב וכאלה שלקוחות ששלחו לי במייל ולעיתים קרובות אני צריכה להעביר אותן בין תיקיות, לשנות להן את הגודל או לשלוח אותן לעצמי בכל מיני דרכים.

התוסף החמוד הזה חוסך לפחות חלק מכאב הראש הזה כי הוא מאפשר לזרוק תמונות ישר לתוך תוכנת עריכה בסיסית אך פשוטה מאוד, לערוך אותן לגודל שמתאים לפייסבוק או אינסטגרם, להוסיף טקסט ולשתף בלי להזדקק לעוד תיקיות או כלים בדרך.

9. Bitly – מקצר לינקים. כי לינקים ארוכים זה פיכסה.

כשעובדים כל היום בכתיבה של תכנים קל לשכוח שבעצם המטרה הכי חשובה שלנו היא לחשוף את התוכן לקהל היעד הרלוונטי. אחת הדרכים הפשוטות ביותר לעשות זאת היא לשתף בכמה שיותר ערוצים את המיקום של מה שכתבנו. מכיוון שלשתף URL ארוך זה מסורבל ואם הוא כולל אותיות בעברית, אז הוא בכלל נראה כמו הצרות שלי, אני נוהגת לקצר את הלינקים שלי לפני שאני מפרסמת אותם ברשתות חברתיות.

בעבר השתמשתי במקצר הלינקים של גוגל, אבל כשהתאגיד השולט בכל החליט משום מה להרוג אותו לטובת מערכת מסובכת יותר ליצירת הפניות, נדדתי ל-Bitly. הגילוי המשמח שליווה את המעבר הזה מבחינתי, היה התוסף הנוח שלהם עבור כרום. עכשיו אני יכולה לקצר את הלינקים שלי בקליק אחד, בלי לפתוח חלון נוסף וכל מה שנשאר לי זה קופי ופייסט.

מכירים עוד תוספים שעושים את החיים קלים יותר? ספרו לי מהר!

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

הגיבו

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

חמש דרכים להמציא את עצמכם מחדש בשוק העבודה

 במקרה של חוסר ודאות אנחנו נוטים להתנהג בצורה שמרנית – וקשה לנו להתחיל בדרך חדשה. למרות זאת, ניתן לאזן בין הצורך לשרוד לבין הצורך להגשים חלום. אירועים לא צפויים נוטים …

הסעיף האחרון בכל מודעת דרושים הוא זה שמעכב אתכם בקריירה

בטור זה אני רוצה לעסוק בסעיף האחרון בכל מודעת דרושים. סעיף שעל פניו מקבל פחות מקום ומופיע תמיד אחרון, אחרי רשימה מאוד מפורטת של מיומנויות מקצועיות, דרישות וניסיון. אבל, הסעיף …

זהירות קריאייטיב דיגיטלי לפניך

המדיה החברתית ממשיכה לצבור תאוצה ולקבל יותר ויותר תקציבי פרסום. על פי התחזיות של משרדי הפרסום המובילים בישראל, בעוד הדיגיטל יהווה כ-60% מתקציבי הפרסום, התקציבים במדיה המסורתית ילכו ויתמעטו. בהתאם …

מה הקשר בין שיווק דיגיטלי ליחסי ציבור?

הרשתות החברתיות, המהוות חלק בלתי נפרד מהשיווק של מותג, מנוהלות בישראל כמעט לחלוטין על ידי משרדי הפרסום, שניכסו לעצמם את העבודה במדיה החברתית. משרדי הפרסום שהיו אמונים על רכש המדיה, …

נגישות

אנחנו כאן לתת לך את כל הכלים להצליח בתחום!

כמה פרטים ואנחנו איתך.