מאחורי הקלעים של מרכז ההשמה Digitalent HR

על ידי | קריירה

למצוא עבודה זה עניין לא פשוט. בטח כשמדובר בתעשיית הדיגיטל – תעשייה שמשתנה כל יום ומצריכה ממועמדים להקפיד לשמור על הידע שלהם בתחום ולהתעדכן בדברים חדשים. ישבנו לריאיון עם אנה שוורץ, מנהלת מחלקת ההשמה ב-Digitalent כדי לשמוע קצת יותר מה קורה מאחורי הקלעים של מרכז ההשמה.

“בכל תהליך השמה יש תמיד 3 גורמים: המועמד, המעסיק, ומרכז ההשמה, כאשר גם למועמד וגם למרכז השמה יש חלק מאוד חשוב ואקטיבי בתהליך” מספרת שוורץ.

מה תפקיד המועמד?
“תפקיד המועמד שמגיע למרכז ההשמה לאחר שעבר את אחד הקורסים שלנו, מורכב מכמה נקודות חשובות שהכרחיות להצלחת התהליך. חשוב להגיע מוכן לראיון. לקרוא על הארגון, במידה ומדובר במשרד פרסום – אז לחקור מי הלקוחות שלו. להגיע אחרי שעבר על החומר המקצועי ברמה שהוא מסוגל לענות על שאלות בסיסיות שלגיטימי שישאלו אותו. במידה ומדובר למשל במועמד שמתמיין לתפקיד PPC ג’וניור, חשוב לעבור את מבחני ההסמכה של Google Ads, כי זה מראה גם על מקצועיות, וגם על כך שהוא לוקח את הקריירה שלו באופן רציני”


מה הציפייה מהמועמד?
“תהליך ההשמה הוא בעצם תהליך דו כיווני שדורש גם מהמועמד וגם מאיתנו – להיות מחוייבים לתהליך. שני הצדדים צרכים לשמור על קשר, לעדכן בכל שינוי תחושה או מחשבה. אין דבר כזה שמועמד או מרכז ההשמה מנתקים קשר אחד מהשני במהלך התהליך”

מה את בודקת אצל מעסיקים שרוצים להעסיק בוגרים דרך המרכז?
“אנחנו בודקים כל מעסיק שמעוניין לגייס את הבוגרים שלנו, כאשר הבדיקה העיקרית שאנו עושים היא שמדובר במקום עם גב כלכלי חזק, שסביבת העבודה והמקום עצמו יכולים להקנות לבוגרים שלנו צמיחה וגדילה והתפתחות בקריירה”

מגיע אלייך בוגר קורס שרוצה לחפש עבודה – מה עכשיו?
“אנו עורכים ראיון אישי שבו אני עוברת על קורות החיים, מתעדכנת ממנהל/ת הקורס על התפקוד שלו במהלך ההכשרה, הגשת מטלות, ציונים, נוכחות, הגשה לבחינות הסמכה. רק אז אני מתחילה לעבוד על לאתר את המשרה הכי נכונה עבורו. חשוב לי לראות מוטיבציה, נכונות, רצון להשתלב בתעשייה ותשוקה לעולמות הדיגיטל”


איך איתור המשרה מתרחש בפועל?
“זה דורש מאיתנו לערוך פניות יזומות למעסיקים רלוונטיים כדי לאתר את המשרה הנכונה. יש כאן עבודה על שיווק של המועמד, לדאוג שיתקשרו אליו ויזמנו אותו לראיון, לקבל עדכון משני הצדדים על איך עבר הריאיון ואיך כל אחד מהצדדים התרשם. אנו מנהלים מו”מ בנוגע לתנאי ההעסקה של המועמד בשאיפה לדאוג שיקבל את התנאים החשובים לו. כל מועמד עובר תהליך אחר בהתאם לצרכים שלו, מנהל סושיאל עם שנה ניסיון עובר תהליך אחר ממנהל סושיאל ג’וניור. אלו חברות שונות לגמרי, בדיקות שונות לגמרי. אין ספק שמאחורי כל מועמד יש עבודה שלמה סביב השעון”

מה הטיפ שלך למועמד שמתחיל תהליך כזה?
“הטיפ שלי הוא להגיע עם סבלנות ולהבין שתהליך כזה יכול לקחת חודש, וגם יכול לקחת 3 חודשים. למצוא עבודה זו עבודה, שום דבר לא קורה מעצמו. חשוב להגיע רגועים לריאיון ולשדר אותנטיות, וכמובן מוכנים אחרי מחקר. זה תהליך שמצריך את שני הצדדים לשמור על קשר, לעדכן אחד את השני בכל שינוי ולהיות אקטיביים. מהניסיון שלי לאורך השנים, אני רואה שרק מועמדים שנכנסו לתהליך עם רצון ומוטיבציה – הצליחו”.

מתלבטים ויש לכם שאלות לגבי הקריירה? מוזמנים ליצור איתנו קשר: 073-7877125, college@digitalent.co.il
או מוזמנים לשאול שאלות בתגובות ונשמח לסייע.

שינוי גודל גופנים