מאחורי הקלעים של מרכז הקריירה Digitalent HR

על ידי | קריירה

למצוא עבודה זה עניין לא פשוט. בטח כשמדובר בתעשיית הדיגיטל – תעשייה שמשתנה כל יום ומצריכה ממועמדים להקפיד לשמור על הידע שלהם בתחום ולהתעדכן בדברים חדשים. מה התהליך שמועמד עובר במרכז הקריירה של Digitalent, ומה חשוב לעשות כדי להצליח בתהליך הזה?

בכל תהליך השמה יש תמיד 3 גורמים: המועמד, המעסיק, ומרכז הקריירה, כאשר גם למועמד וגם למרכז הקריירה יש חלק מאוד חשוב ואקטיבי בתהליך.

מה תפקיד המועמד?
תפקיד המועמד שמגיע למרכז הקריירה לאחר שעבר את אחד הקורסים שלנו, מורכב מכמה נקודות חשובות שהכרחיות להצלחת התהליך. חשוב להגיע מוכן לראיון. לקרוא על הארגון, במידה ומדובר במשרד פרסום – אז לחקור מי הלקוחות שלו. להגיע אחרי שעבר על החומר המקצועי ברמה שהוא מסוגל לענות על שאלות בסיסיות שלגיטימי שישאלו אותו. במידה ומדובר למשל במועמד שמתמיין לתפקיד PPC ג’וניור, חשוב לעבור את מבחני ההסמכה של Google Ads, כי זה מראה גם על מקצועיות, וגם על כך שהוא לוקח את הקריירה שלו באופן רציני.


מה הציפייה מהמועמד?
תהליך ההשמה הוא בעצם תהליך דו כיווני שדורש גם מהמועמד וגם מאיתנו – להיות מחוייבים לתהליך. שני הצדדים צרכים לשמור על קשר, לעדכן בכל שינוי תחושה או מחשבה. אין דבר כזה שמועמד או מרכז הקריירה מנתקים קשר אחד מהשני במהלך התהליך.

מה בודקים אצל מעסיקים שרוצים להעסיק בוגרים דרכינו?
אנחנו בודקים כל מעסיק שמעוניין לגייס את הבוגרים שלנו, כאשר הבדיקה העיקרית שאנו עושים היא שמדובר במקום עם גב כלכלי חזק, שסביבת העבודה והמקום עצמו יכולים להקנות לבוגרים שלנו צמיחה וגדילה והתפתחות בקריירה

מגיע אלינו בוגר קורס שרוצה לחפש עבודה – מה עכשיו?
אנו עורכים ראיון אישי שבו אנו עוברים על קורות החיים, מתעדכנים ממנהל/ת הקורס על התפקוד שלו במהלך ההכשרה, הגשת מטלות, ציונים, נוכחות, הגשה לבחינות הסמכה. רק אז אנחנו מתחילים לעבוד על לאתר את המשרה הכי נכונה עבורו. חשוב לנו לראות מוטיבציה, נכונות, רצון להשתלב בתעשייה ותשוקה לעולמות הדיגיטל


איך איתור המשרה מתרחש בפועל?
זה דורש מאיתנו לערוך פניות יזומות למעסיקים רלוונטיים כדי לאתר את המשרה הנכונה. יש כאן עבודה על שיווק של המועמד, לדאוג שיתקשרו אליו ויזמנו אותו לראיון, לקבל עדכון משני הצדדים על איך עבר הריאיון ואיך כל אחד מהצדדים התרשם. אנו מנהלים מו”מ בנוגע לתנאי ההעסקה של המועמד בשאיפה לדאוג שיקבל את התנאים החשובים לו. כל מועמד עובר תהליך אחר בהתאם לצרכים שלו, מנהל סושיאל עם שנה ניסיון עובר תהליך אחר ממנהל סושיאל ג’וניור. אלו חברות שונות לגמרי, בדיקות שונות לגמרי. אין ספק שמאחורי כל מועמד יש עבודה שלמה סביב השעון.

איך צולחים את התהליך? הטיפ שלנו
הטיפ שלנו הוא להגיע עם סבלנות ולהבין שתהליך כזה יכול לקחת חודש, וגם יכול לקחת 3 חודשים. למצוא עבודה זו עבודה, שום דבר לא קורה מעצמו. חשוב להגיע רגועים לריאיון ולשדר אותנטיות, וכמובן מוכנים אחרי מחקר. זה תהליך שמצריך את שני הצדדים לשמור על קשר, לעדכן אחד את השני בכל שינוי ולהיות אקטיביים. מהניסיון שלנו לאורך השנים, אנו רואה שרק מועמדים שנכנסו לתהליך עם רצון ומוטיבציה – הצליחו

מתלבטים ויש לכם שאלות לגבי הקריירה? מוזמנים ליצור איתנו קשר: 073-7877125, career@digitalent.co.il
או מוזמנים לשאול שאלות בתגובות ונשמח לסייע.


רוצים לקבל את התכנים שלנו ישירות למייל? הצטרפו לניוזלטר שלנו>>

לעמוד הפייסבוק שלנו >>

לאינסטגרם שלנו – הצצה לקהילת הדיגיטל הגדולה בישראל >>

לקהילת The Ivy-League of Digital >>

ללינקדין שלנו >>

לערוץ המשרות האנונימי בטלגרם >>

שינוי גודל גופנים