60 שניות על התחלת קריירה בתעשיית הדיגיטל

מערכת Digitalent

מרצה ב

המקצועות והתחומים הקיימים בתעשיית השיווק ובפרט בעולמות הדיגיטל הן אינסופיים ולעיתים גם מאוד מבלבלים. מה עושה מי שאחראי על רשתות חברתיות? והאם הוא צריך לדעת גוגל אדוורדס? ומה השכר? אנחנו רוצים לעשות קצת סדר בבלאגן ולהתמקד בשני תפקידים התחלתיים ומבוקשים מאוד בתעשייה – למי שמחפש את דריסת הרגל הראשונית בתחום.

מנהל תוכן ומדיה חברתית– איש תוכן ומדיה חברתית צריך לדעת להגדיר מי הם קהלי היעד של הארגון או המותג, באיזה ערוצים דיגיטליים הם מסתובבים ולהצליח לפצח איך להגיע לליבם באמצעות תוכן.  זה יכול להיות תוכן מעשיר, מסקרן, ויראלי ומעניין. כזה שיגרום להם לעצור ולקרוא, להגיב ובעיקר- לייצר מערכת יחסים עם המותג. חברות מבינות שכדי לזכות באהדתו של הקהל, הן צריכות ליצור איתו קשר ארוך טווח שלבסוף גם תוביל אותם לרכישה.

למי זה מתאים? הכישורים הנדרשים הם כתיבה והתנסחות ברמה גבוהה, חשיבה יצירתית וחשיבה מחוץ לקופסא. השכר ההתחלתי נע בין 6,000-7,000 ₪ ולאחר שנה נסיון יכול לקפוץ ל- 8-9 אלף ומשם רק ימשיך לגדול.

 

מנהל קמפיינים PPC- אחראי על הפרסום הממומן בפלטפורמות השונות. PPC  אלו ראשי תיבות של Pay per click. אם פעם היינו משלמים כדי שבאנר שלנו יופיע באתר, לא משנה אם הגולשים התייחסו אליו או עשו את מה שרצינו שיעשו, היום המפרסם משלם רק אם התבצעה פעולה אקטיבית של הגולש- כמו למשל כניסה לאתר או השארת פרטים. מנהל קמפיינים צריך להכיר ולשלוט במערכות פרסום כמו גוגל ופייסבוק, להכיר את כל סוגי הקמפיינים הקיימים, לדעת באילו פלטפורמות נכון לארגון שתקציב הפירסום יושקע ואיך להניב ממנו כמה שיותר תוצאות.

למי זה מתאים? הכישורים הנדרשים הם יכולות אנליטיות ברמה גבוהה, יכולת ניתוח והסקת מסקנות מנתונים מספריים וידע באקסל. השכר ההתחלתי נע בין 7,000-8,000 ₪, ולאחר שנה נסיון זה יכול לקפוץ ל-10-11 אלף ₪.

 

שני המקצועות הללו קיימים בחברות פרסום, מדיה, ארגונים וסטארטאפים. צבירת נסיון במקצועות האלה יכולה לסלול לכם דרך שמגיעה למשרות הבכירות ביותר לדוגמא: מנהלי שיווק דיגיטל, מנהלי מחלקות דיגיטל, מנהלי מחלקת אנאליסטיים ועוד מגוון רחב של משרות מאתגרות. לא חשוב לאן תגיעו ובמה תעסקו- ידע בעולמות השיווק הדיגיטלי- הוא תמיד יתרון.

שתפו את הפוסט:

הגיבו

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

איך להתקבל לתפקידי שיווק דיגיטלי בהייטק?

אין ספק שעבודת השיווק הדיגיטלי בהייטק זו חיה אחרת לגמרי, שכוללת בתוכה עולם עשיר של מונחים ותהליכי שיווק שלא מוכרים למי שעובד בחברות לואוטק. אלו השואפים לעבוד בתפקידי שיווק דיגיטלי …

כל מה שצריך לדעת על PPC

וודאי יצא לכם להיכנס לפייסבוק, לגלול בדף הבית, ולהיחשף לפרסומות למוצרים או שירותים שונים. אם המודעה מספיק מעניינת, כנראה שתצרו מעורבות על-ידי לייק, תגובה או הקלקה על המודעה. ברגע שאתם …

חמש דרכים להמציא את עצמכם מחדש בשוק העבודה

 במקרה של חוסר ודאות אנחנו נוטים להתנהג בצורה שמרנית – וקשה לנו להתחיל בדרך חדשה. למרות זאת, ניתן לאזן בין הצורך לשרוד לבין הצורך להגשים חלום. אירועים לא צפויים נוטים …

הסעיף האחרון בכל מודעת דרושים הוא זה שמעכב אתכם בקריירה

בטור זה אני רוצה לעסוק בסעיף האחרון בכל מודעת דרושים. סעיף שעל פניו מקבל פחות מקום ומופיע תמיד אחרון, אחרי רשימה מאוד מפורטת של מיומנויות מקצועיות, דרישות וניסיון. אבל, הסעיף …

נגישות