7 דברים שלא ידעתם- ושכדאי שתדעו- על שיווק מבוסס תוכן

מערכת Digitalent

מרצה ב

את המשפט Content Is The  King שטבע ביל גייטס ב-1996(!) כולנו מכירים, ועל חשיבות התוכן ככלי שיווק המניע ומשפיע על התנהגויות צרכנים אין עוררין. שימוש חכם ונכון בתוכן יכול להניב תוצאות אפקטיביות, ברות מדידה וקולעות למטרה.

אז רגע לפני שמתיישבים לכתוב תוכנית שיווק (או משיקים קמפיין), כדאי לקרוא ולהפנים את הכללים הבאים:

1. ודאו שהתוכן תמיד מותאם לצרכים של קהל היעד. כדי להצליח בכך ראשית כל יש לדעת בבירור מיהו קהל היעד של המותג או המוצר. תכירו את קהל – או קהלי – היעד ותבינו היטב את הצרכים שלהם; התוכן הוא עבורם וצריך לספק אותם.

2. תגדירו את המטרה מראש. כדי שתוכן יצליח הוא צריך לענות על צרכי קהל היעד, אבל עליו לענות גם על צרכי המותג. הגדרת המטרה מראש תעזור ליצור תוכן טוב יותר וממוקד יותר, תסייע להבנת הערוצים והרשתות שבהם כדאי להתמקד, ולהתאים את התכנים לפורמטים השונים.

 

3. תמיד, אבל תמיד, תמדדו. קודם כל מול המטרות והיעדים אותם הצבתם, ושנית בתוך הפלטפורמות השונות. בדקו פרפורמנס, השוו בין ערוצים שונים, תריצו מספר נוסחים ותבדקו מה יותר אפקטיבי ברמת הקמפיין וברמת הפלטפורמה. אם אתם עובדים עם ספקים חיצוניים שמתפעלים לכם את הערוצים הדיגיטליים, חשוב שתכירו את תוכנות האנליטיקס והדאטה השונות, כדי להבין את המדדים, את המדידות ואת דו”חות הספקים.

אחד היתרונות של הרצת קמפיינים מבוססי תוכן בדיגיטל הוא האפשרות לערוך A/B testing, הרצת שני קמפיינים, או וריאציות שונות של אותו קמפיין, במקביל ומול פילוח דומה של קהל היעד. מדידת הנתונים שהתקבלו מהרצת הגירסאות הנבחנות, מאפשרת לבחון אפקטיביות של קמפיין מול הKPI; תשתמשו באפשרות הזאת.

 

4. גוונו את הפורמטים. בהתאמה למותג, למטרה וכמובן – לקהלי היעד. שלבו טקסטים, אינפורגרפיקה, וידאו ותמונות. תעניינו את הגולשים. וודאו שהתוכן יתאים לפלטפורמה המארחת: הפורמט האידיאלי לסרטון בפייסבוק לא בהכרח מתאים ליוטיוב, ואינפוגרפיקה אידיאלית לשילוב בתוך טקסט בכתבה או כתמונה בפייסבוקאבל פחות מתאימה לאינסטגרם.
פריסה של התוכן על פני מספר פורמטים כמוהו כשימוש במספר פלטפורמות. היא מסייעת להגדיל את החשיפה הן בפני אנשים שונים והן מול אותו קהל, שנחשף למסר בצורה דינמית.

 

5. תלהיבו את הספקים. היכרות עמוקה של ספקי התוכן עם המותג תסייע להצלחה שלו, שלהם ושלכם. לפני שכותבי התוכן, הצלמים, המעצבים הגרפיים החיצוניים וספקי הסושיאל והדיגיטל מתחילים לעבוד, תחשפו בפניהם את כל מה שאפשר. תכירו להם את המותג, את השפה שלו, את החזון. תציגו להם את ה-Best Practices מהארץ ומהעולם להשראה.

המעורבות וההיכרות שלהם תעזור להם להתאים את עצמם ואת העבודה למדיומים השונים שבהם הם עובדים. החיבור יסייע לעבודה מהירה וממוקדת.

6. תהיו קשובים לקהל. זוכרים את סעיף מס’ 1? התוכן נוצר למען הקהל. תתבוננו בתוכן מבעד לעיניים שלו. תהיו רגישים לניואנסים תרבותיים, אל תפריעו ואל תשתלטו לו על המסך והתכנים. תקראו תגובות, הגיבו לפניות.

שימוש בתוכנות לניטור וניתוח מדיה חברתית כדי לקבל נתונים כמותיים ואיכותיים אודות צרכים וסנטימנטים יכול לעזור בהסקת מסקנות, בכיבוי ואפילו מניעת שריפות ולהוות השראה להמשך.

7. תוכן זה ריצה למרחקים ארוכים. כמו במערכות יחסים, התוצאות הטובות והאמיתיות מגיעות לאחר זמן. יצירת קהילה, בניית קהל אמיתי ורלוונטי, שיתחבר למותג ויקשיב למסרים, כרוכה לא רק ביצירתיות ובמשאבים, אלא גם בהרבה אורך רוח. קחו זאת בחשבון בבניית תוכנית השיווק ואסטרטגיית התוכן,

קחו נשימה עמוקה, תיהנו מהדרך; את הפירות בהחלט תקטפו.

* הטיפים באדיבות אסף דותן, מנכ”ל ובעלים של B-O Business Online ומרצה במכללת דיגיטלנט.

שתפו את הפוסט:

הגיבו

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

כך תדעו אם ניהול תוכן ומדיה חברתית זה בדיוק בשבילכם

כדי לשבור את הרעש הפרסומי וליצור מודעות איכותיות שיהיו מכוונות לרגש הלקוח, ויביאו תוצאות טובות, תצטרכו להיות יצירתיים מאוד, לקבוע את קהל היעד שאליו יופנה התוכן ולכתוב את התוכן בהתאם …

זהירות קריאייטיב דיגיטלי לפניך

המדיה החברתית ממשיכה לצבור תאוצה ולקבל יותר ויותר תקציבי פרסום. על פי התחזיות של משרדי הפרסום המובילים בישראל, בעוד הדיגיטל יהווה כ-60% מתקציבי הפרסום, התקציבים במדיה המסורתית ילכו ויתמעטו. בהתאם …

מה הקשר בין שיווק דיגיטלי ליחסי ציבור?

הרשתות החברתיות, המהוות חלק בלתי נפרד מהשיווק של מותג, מנוהלות בישראל כמעט לחלוטין על ידי משרדי הפרסום, שניכסו לעצמם את העבודה במדיה החברתית. משרדי הפרסום שהיו אמונים על רכש המדיה, …

Content Marketing- לא מה שחשבתם

תחום השיווק באמצעות תוכן ממשיך להתפתח ועסקים רבים מבינים את החשיבות והיתרונות שהוא טומן בחובו. עם זאת, תוכן שיווקי בדיגיטל, של העולם הישן, שונה מאוד מהמושג Content Marketing-  שיווק תוכני. אז …

נגישות